Avast! 4 Home Edition

Avast! 4 Home Edition

Základní funkce: Antivirové jádro, Automatické aktualizace, Virová truhla, Jednoduché uživatelské rozhraní, Rezidentní ochrana, Integrace do systémů, P2P a IM štíty, Integrovaný Virus Cleaner, Síťový štít, Podpora pro 64-bitová Windows, Webový štít, Množství jazykových mutací.

Licence: Zdarma pouze pro domácí, nevýdělečné používání – nutná registrace.

Výrobce: Alwil Software

Lokalizace do českého jazyka: ANO

Operační systémy: Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT 4 (ne Server), Windows 2000 (ne Server), Windows XP (ne Server), Windows Vista a novější

Hodnocení: Jediný free antivirus s českým rozhraním. Standardní produkt, u něhož bývá jako největší nevýhoda uváděna náročnost na systémové prostředky a pomalost testů.

Poznámka: Jedná se o starou verzi programu, nová verze nese název Avast! Free Antivirus

Náš tip: Pokud vás avast! antivirus zajímá detailněji, stáhnete ho zdarma i zde.

Registrace >>> Ke stažení

Zpět na seznam antivirových produktů.

Avast! 4 Home Edition

Máte zkušenosti s tímto antivirem? Podělte se o ně v naší diskuzi.

11 komentářů u “Avast! 4 Home Edition”

 1. Sonny

  Super antivir, akorád pro zkušenějšího uživatele je (bohužel) lepší verze profi – free verze neukládá historii testů, nelze testy blíže specifikovat apod. Účinnost je ale stejná. Ovšem u profi rozhraní to vypadá tak trošku jak z win 98.

 2. Liba Lovická

  Super antivir.

 3. Grund Jan

  Nemozem nahodit okno ( 2 krát outot….), aby som sa
  dostal k príkazu „DORUĆENÁ POŠTA“ podľa návodu
  http://www.avast.com(cze) downoland-avast-home.html
  Ďakujem-

 4. Richterová

  Mám ale brzy my skončí a tak se pokouším ho obnovit ale furt my nepřichází na email licenční číslo co mám dělat?

 5. admin

  Pokud jste provedla opětovnou registraci zde:
  http://www.avast.com/cze/home-registration.php#register-form
  Bod 3) Jsem již registrován(a) a můj klíč už vypršel.
  Tak registrační kód přijde prakticky okamžitě na zadaný email. Zkontrolujte tedy správnost zadané emailové adresy a ve své emailové schránce složku „spam“. Mohlo se stát, že byl tento mail omylem označen za spam a přesunut do koše.

 6. roman

  Co je lepši Eset NOD32 antivir nebo tento Avast?

 7. admin

  Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. NOD32 je komerční software a i pro domání použití si musíte koupit licenci. Avast je pro domácí užívání zdarma. NOD32 je ale zase méně náročný na systémové prostředky (RAM a CPU) a je oproti Avastu rychlejší. Pokud bych volil antivir do firmy, koupím NOD23. Pokud bych hledal antivir pro svůj osobní PC, volil bych Avast.

 8. roman

  Hele mam problem
  Avast mam 2 týdny a už mam kvuli němu tolik viru že si musim přeinstalovat Windows. Nevite nahodou kde muzu stahnout eset?

 9. admin

  Eset poskytuje pouze komerční software. Pokud chcete mít legální antivir od firmy Eset, tak si jej musíte zakoupit. Na produkt ESET Smart Security 4 nyní poskytuje držitelům karet ISIC a ZTP průkazů 50% slevu. Jediný nástroj zdarma od Esetu je online scanner.

 10. roman

  Beru vse zpet Avast je dobrej 🙂 radim vám ho 🙂

 11. admin

  Dnes jsem na iDNES.cz četl skvělý článek, rozhovor s Eduardem Kučerou, zakladatelem sw firmy Alwil Software, která vyvíjí antivir Avast! Dozvíte se, proč je Avast! pro domácí užívání zdarma, co je k tomu vedlo, jaký mají podíl na trhu, kolik měsíčně bere ředitel 🙂 a spoustu dalších zajímavostí. Doporučuji.

Napsat komentář