Avira

Avira

Základní funkce: Antivirus, Antidialer, Antiphishing, Antirootkit

Licence: Freeware pro osobní, nekomerční použití

Výrobce: Avira GmbH

Lokalizace do českého jazyka: NE

Operační systém: Windows 2000 (SP 4 doporučeno), Windows XP and XP 64 Bit (SP 2 doporučeno), Windows Vista 32 Bit and 64 Bit (nutno splnit minimální požadavky operačního systému Windows Vista), Windows 7 a novější

Hodnocení: Označován jako špička mezi freeware antiviry, srovnatelnou s komerčními alternativami. Má poměrně nízké nároky na systém. V nezávislém hodnocení AV-Comparatives se dostává pravidelně nejlepší možné hodnocení ADVANCED+. Jeho nevýhodou však může být větší množství false-positives nálezů

Ke stažení

Zpět na seznam antivirových produktů.

Avira

Máte zkušenosti s tímto antivirem? Podělte se o ně v naší diskuzi.

7 komentářů u “Avira”

 1. martanius

  Po downloadu by se měl spustit a začít skenovat a až naběhne 100 % tak pak jw podle mě to warnings a vedle toho číslo tak to je podle mě počet virů , já tam měl jeden 😀 , a pak máte na výběr buď end nebo report a report je rozpis průběhu skenu a end tím to ukončíte 🙂 , to je zatím vše co jsem zjistil .

 2. martanius

  Teť jsem otevřej stažený program a v tom malém menu ( vlevo v okénku ) tak je status , events a reports . Status jsou hlavní informace a tam je antivir guard – to je antivirovy hlídač a když svítí zeleně tak to znamená že je aktivní dole podtím je last complete scan – kyž to svítí červeně znemá to že žádný scan nebyl v poslední době proveden , pokuď chcete spustit tak klikněte vpravo od toho nápisu na scan system now , potom je podtím last update – to když svítí červeně zanamená to že nebyl stažen v poslední době žádný update , a když chcete stáhnout tak hned vpravo od toho nápisu klikněte na start update .
  Potom zase dolejš je anvira antivir personal – free virus – to je kdaž to svítí zeleně máte premium . A tet zase do toho malého menu a pod tím je events – tam jsou informace o vašem systému . Tam je kdy byl proveden poslední scan , kdy byl spuštěn poslední hlídač atd…. a zase v om malém menu reports – tam jsou informace o virech ve vašem PC , jsou tam dva řádky kde je napsáno scan a vedle toho jestli máte v PC náký virus a když ne tak se tam píše no virus or unwanted program found , to je že vám program nenalezl žádný vir .

 3. Sonny

  Zkoušel jsem a nějak mě to neoslovilo. Složitá instalace, poněkud zvláštní ovládání. Hrozné logo deštníku :). Možná jsou ale novější verze lepší. Není pravda, že by byl úplně na špičce. Takový NOD32, Avast!, McAfee mu slušně konkurují.

 4. František Kodrlík

  prosím o naléhavou pomoc
  Avira persoval antivir se odmítá aktualizovat –
  update failed, update not carried out.

 5. admin

  Každý antivir do detailu neznám. Pokud až do teď fungoval bez problému, tak je možné, že máte v PC vir, který brání aktualizaci.
  Doporučuji Arivu odinstalovat a nainstalovat znovu. Nebo PC proskenovat jiným AV SW případně online scannerem, sezman najdete na našem webu. Doporučuji ESET Online Scanner.

 6. Brett

  Nejlepsi antivir > Kaspersky.
  Ovsem neni zadarmo.

 7. registrac

  Podle příspěvků výše čtu že většina lidí neumí s tímhle antivirem ani pracovat. Musím podotknout, že tenhle antivir mi byl doporučen jedním počítačovým programátorem jako nejlepší free antivir na netu, mají ho prý vyzkoušený a neni s ním problém. Já už ho mám v počítači nainstalovaný víc jak rok a taky no problem. Vzdal jsem již Avast který mi nalezl vira i v čisté instalaci voken, Bitdefender nebo tak nějak, ten nechytil prakticky nic a teď mam Aviru. Pozor nejčastější stránky kde surfuju jsou porno a warez takže se někdy Avira trochu zapotí, ale lape trojáky, malwary a další havěť velice dobře. Jenom ještě připojím vlastní zkušenost, po nainstalování mi začal počítač trochu déle šrotovat po startu než se otevře virový štít ( signalizován rozevřeným deštníkem v tray liště) a po aktualizaci je třeba odklepnout reklamní okno. Ale než platit nesmyslně peníze za jiné antiviry, který jsou kolikrát v testech hluboko pod Avirou, tak to raději to okno s reklamou na dokoupení full verze rád odklepnu. Ještě k tomu že nejde zaktualizovat. To se zatím stalo poze jednou kde byla na vině nějaká softwarová závada o které ihned Avira informovala na svých stránkách. Pak se to muselo aktualizovat manuálně tj. stáhnout soubor s aktualizací a manuálně ho nahrát do Aviry. Jenom ta čeština by ještě bodla, ale práci si myslím pochopí každý kdo umí trochu anglicky nebo německy.

Napsat komentář