Avast pro mobilní telefony

Chytrá mobilní zařízení pomalu ale jistě vytlačují klasické počítače a notebooky. Na svém domácím počítači jsme si již zvykli antivirový program používat, u chytrých mobilních telefonů a tabletů na ně však stále zapomínáme. Bezpečnostní rizika tu jsou ale prakticky stejná jako u klasického počítače, mnohdy dokonce vyšší.

Pokud používáte chytrý telefon, antivirový program by v něm měl být samozřejmostí. To samozřejmě platí pro všechny operační systémy, jako jsou např. Windows Mobile, Android, Symbian nebo Mac OS.

Mezi nejdostupnější antivirové programy pro mobilní zařízení patří avast! Free Mobile Security. Jak již sám název napovídá a jak jsme u avastu již řadu let zvyklí, je zdarma! Tento program vás nejen ochrání před škodlivými viry, ale nabízí také řadu funkcí k ochraně mobilního telefonu při jeho ztrátě. Váš telefon tak dokáže přijímat příkazy (můžete jej třeba zablokovat) prostřednictvím SMS zpráv. Dokáže blokovat zvolená čísla, což oceníte, pokud vás často obtěžují nejrůznější reklamní nabídky.

Bezpečnostní aplikace avast! Mobile Security společnosti AVAST Software patří aktuálně mezi nejstahovanější bezpečnostní programy na Android Marketu. A grafy ukazují, že obliba tohoto robustního antivirového a anti-theft (ochrana proti krádeži) řešení pro Android telefony každým dnem roste. Sice zatím zdaleka nedosahuje počtu desktopových uživatelů avastu, ale pokud vydrží rostoucí zájem o chytré telefony, může se na stejná čísla dostat velmi brzy.

Napsat komentář