Český Avast kupuje konkurenční AVG za 32 miliard korun

Poměrně nečekaný obchod se peče na poli antivirových programů. Tuzemské vývojářské studio Avast Software, které stojí za stejnojmenným antivirovým programem, se dohodlo na převzetí svého konkurenta – AVG Technologies. Nečeká je také částka celé transakce, 1,2 miliardy amerických dolarů, v přepočtu tedy zhruba 32 miliard korun. Avast za jednu akcii AVG zaplatí 25 dolarů. To je o 33 % více, než za kolik se akcie obchodovaly ve středu večer na americké burze.

Avast

Historie společnosti AVG Technologies sahá již do roku 1991, kdy v Brně vznikla ještě pod názvem Grisoft. Historie Avastu jde ještě o kousek dále, do konce 80. let. Obě společnosti tak mají v oboru bezpečnostního softwaru dlouholeté zkušenosti a za ta léta také vybudovanou důvěru miliónů zákazníků po celém světě.

Co bude se značkou AVG

Společnost AVG Technologies nabízí v současnosti celou řadu bezpečnostního softwaru ve 22 jazykových mutacích. Co bude se značkou AVG dále, po této na české poměry obří IT akvizici, není dosud přesně známo. Odhaduje se však, že značka AVG skončí a všechny její produkty budou dále nabízeny pod označením Avast.

Napsat komentář