Co nového přináší Avast 8

Tak jako každý rok, i letos přichází počátkem roku společnost Avast Software s novou verzí svého antivirového programu Avast. Inovací prošel celý balíček bezpečnostních programů, do kterého patří například avast! Premier, avast! Internet Security, avast! Pro Antivirus, avast! Easy Pass, avast! Browser Cleanup a samozřejmě avast! Free Antivirus.

Aktuální balíček produktů Avast je označen jako avast! 8. Nebudeme zde rozebírat všechny zmíněné produkty. Jelikož se náš web zaměřuje na antivirové programy, které může běžný uživatel používat zdarma, představíme si novinky pro avast! Free Antivirus.

Na první pohled poznáte, že došlo ke změně grafického uživatelského rozhraní. To je nyní připraveno také pro uživatele s dotykovým displayem, hovoříme zejména o kompatibilitě v prostředí Windows 8.

Patrně nejvýraznější novinkou, která je v nové verzi k dispozici je Software Updater. Tento doplněk umožňuje udržovat všechny programy v počítači aktuální. Avast vás sám upozorní například na novou verzi Adobe Flash Player nebo Java. Ve zmíněných případech je to přínosné dvojnásob, neboť jde o programy, které v neaktualizované podobě představují značné bezpečnostní riziko.

Další novinkou je možnost použít avast! k vyčištění vašeho internetového prohlížeče, zejména od nežádoucích doplňků. Snadno se zbavíte lišt, jako je například ASK Toolbar.

Je potěšující, že Avast Software nemyslí jen na svou komerční klientelu a dostatek pozornosti věnuje také produktu, který nabízí domácím uživatelům zdarma. Pevně věříme, že tento trend vydrží i do následujících let a že si avast! Free Antivirus své postavení mezi předními světovými antivirovými programy udrží nebo dokonce posílí.

Napsat komentář