Devatenáct antivirů najednou

Pokud stahujete z internetu (neznámý) soubor, u kterého si nejste zcela jisti, zda nemůže být infikován nějakým malwarem, otestujete ho před otevřením či spuštěním svým antivirovým programem? Pokud ne, tak velice riskujete! Pokud ano, tak vás chválím. Pojďme si nyní ukázat jak neznáme a potenciálně nebezpečné soubory otestovat ještě důkladněji.

Pokud neznámý soubor stáhnete, můžete pro jeho otestování použít například Jottiho malware test. Jedná se o online službu, která při testování využívá databáze 19ti antivirových programů, mj. AVG, Avast, NOD32, ClamAV, Kaspersky, Avira, BitDefender, Dr.Web, Panda, F-Secure a další.

Většina z vás jistě ocení, že je služba v českém jazyce a ovládání je naprosto intuitivní. Omezení je pouze v nastavení 20MB limitu na velikost jednoho souboru. Což v některých případech může být nepříjemné, ovšem pro základní otestování malých souborů je to naprosto vynikající nástroj.

2 komentáře u “Devatenáct antivirů najednou”

  1. lurit

    Nikdo nebude používat Jottiho, stačí scan např. Avirou a ochranu pro spustitelné soubory. Potencionálně špatné doporučení. No a jinak virutostal.

  2. Matěj

    Já si zase myslím, že je to dobrá věc. Když chceš mít vážně jistotu, že je soubor čistý, tak ho projedeš více antiviry najednou. Tvůj současný totiž nemusí být 100% spolehlivý, a nemusíš instalovat jiný nový antivir. Já osobně dávám mezi oblíbené záložky 🙂

Napsat komentář