Přichází nový avast! 2014

Dříve než se čekalo přichází avast! s novou verzí svého antivirového programu. Dosud s železnou pravidelností byla nová verze uvolňována vždy až v únoru. Tentokrát je tomu jinak. Nové verze jsme se dočkali již v druhé polovině října. Změna nastala také v označení, nenásleduje logická devítka, ale letopočet. Co nového přináší tedy avast! Free Antivirus 2014?

Změn je celá řada, tak uvedeme jen ty nejpodstatnější. Na první pohled zaujme nové grafické rozhraní, které má kromě grafiky také novou strukturu. Zprvu můžete klíčové funkce chvilku hledat, ale struktura menu je logická a intuitivní. Po prvotním zorientování je ovládání programu bezproblémové.

Velkou novinkou v nové verzi je funkce Záchranný disk, který umožňuje vytvořit externí médium (CD nebo USB flash disk), pomocí kterého lze počítat zkontrolovat také v režimu offline, tedy bez připojení i internetu. Jelikož se virová databáze aktualizuje i několikrát denně, je z důvodu rychlého zastarávání potřeba záchranný disk vytvářet nový prakticky před každým použitím.

Další novinkou je podpora funkce Do Not Track, která je součástí pluginu do internetových prohlížečů a zamezuje sledování pohybu uživatele po síti, které je běžně využíváno pro lepší cílení reklamy.

Jako s každou novou verzí i tentokrát došlo k optimalizaci výkonu a zlepšení stabilizace. Skenování a kontrola souborů tak bude probíhat ještě rychleji než dosud. Změnou prošly i některé současné funkce, jako např. firewall, webový či síťový štít.

Avast! Free Antivirus zůstává i ve verzi pro rok 2014 ve své základní podobě zdarma. Pro náročnější uživatele jsou k dispozici verze jako avast! Pro Antivirus, avast! Internet Security, a v nejvyšší verzi avast! Premier. Zmíněné verze obsahují navíc několik dalších praktických funkcí jako například SafeZone pro bezpečné nákupy a internetové bankovnictví.

Napsat komentář